NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W 2017 ROKU


Wyróżnienie dla Starego Młyna w prestiżowym konkursie "Marka- Śląskie"

Burmistrz Żarek Klemens Podlejski odebrał wyróżnienie dla Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach w prestiżowym konkursie "Marka- Śląskie". Gmina Żarki zgłosiła Stary Młyn zgłosiła w kategorii Turystyka i rekreacja.  Nagrody są przyznawane dla podmiotów publicznych i prywatnych, które tworzą pozytywny wizerunek województwa śląskiego. Kapituła konkursu przyznaje nagrody w 13 kategoriach m. in. gospodarka, nauka, kultura, sport, usługa, zdrowie.

Rozdanie nagród w ramach konkursy Marka- Śląskie" nastąpiło podczas XXIII gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej na terenie Centrum Edukacji i Biznesu "Nowe Gliwice" w dniu 2 września.

Więcej o nagrodzonych w konkursie Marka- Śląskie" pod adresem: 

http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=9097

 

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W 2016 ROKU


Stary Młyn z nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego

W prestiżowym konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego Muzeum Dawnych Rzemiosł otrzymało nagrodę w kategorii Zrewitalizowany Obiekt Użyteczności Publicznej. Marszałek Województwa Śląskiego przyznał ją za udaną rewitalizację budynku Starego Młyna, będącą przykładem racjonalnego, wyważonego podejścia do wykorzystania lokalnego dziedzictwa dla aktywizacji lokalnej społeczności i stworzenia atrakcji turystycznej o znaczeniu ponadlokalnym.

 

 

"Słoneczniki" 2016 dla Starego Młyna

"Słoneczniki" to konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę edukacyjną dla dzieci w wieku od 0 do 14 lat organizowany przez portal CzasDzieci.pl. W tym roku była organizowana po raz pierwszy śląska edycja konkursu. Z przyjemnością informujemy, iż Muzeum w Starym Młynie w Żarkach zdobyło dwie nagrody w kategorii logika. Pierwszą Statuetkę Złotego Słonecznika przyznawało grono ekspertów z zakresu rozwoju i wychowania dzieci. Druga to Nagroda Rodziców, w której to liczyły się głosy oddane w plebiscycie. 

Finałowa gala plebiscytu odbyła się w sosnowieckiej Muzie. Bardzo dziękujemy za wszystkie oddane na nas glosy:-)

Poniżej znajdą Państwo wszystkich laureatów tegorocznego plebiscytu:

http://sloneczniki.czasdzieci.pl/aktualnosci/id,94-sloneczniki_2016_czyli.html

 

więcej

 

 

Konkurs na najlepsze muzeum multimedialne rozstrzygnięty!!!

Mamy zaszczyt poinformować, że Muzeum w Starym Młynie w Żarkach zajęło drugie miejsce w konkursie na najlepsze muzeum multimedialne organizowane przez portal kulturaonline.pl. Pierwsze miejsce zdobyło Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB oraz Historii Olsztynka, któremu serdecznie gratulujemy! Wszystkim, którzy na nas głosowali dziękujemy za głosy:-)

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W 2015 ROKU


Najlepszy Produkt Turystyczny

Stary Młyn w Żarkach decyzją zarządu Częstochowskiej Organizacji Turystycznej (www.czestochowa-czot.pl) został nagrodzony certyfikatem w Kategorii: Najlepszy Produkt Turystyczny. Dziękujemy za wyróżnienie!

 

certyfikat

Projekt pn. ”Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach” współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.