Zapraszamy serdecznie w terminie 24.06- 01.09.2019 r. na  wystawę zabawek,  która powstała we współpracy z kolekcjonerem z Lublina Tomaszem Twardowskim znanym też pod pseudonimem  artystycznym Cyryl Tomski.  Autor wystawy wieloletni pedagog, psycholog, poeta, muzyk zabawki zbiera blisko 50 lat. Podwaliną do stworzenia kolekcji stał się malutki resorak  zakupiony  w 1968 r. wielkości pudełka zapałek- model Lotusa. To właśnie samochodzików na wystawie można zobaczyć najwięcej. W swojej kolekcji Pan Tomasz posiada ich ponad 1500. Wielkim pragnieniem Pana Tomasza jest powołanie do życia muzeum zabawek w Lublinie. Często do właściciela kolekcji zgłaszają się osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę powstania muzeum przekazując eksponaty.

       Zabawki towarzyszą dzieciom od niepamiętnych czasów. A czy zastanawialiście się jaka jest historia zabawek? Na wystawie zabawek przybliżymy historię niektórych z nich. Prezentujemy  blisko 2000 eksponatów m. in. lalki, misie, gry, domki, samochodziki i wiele innych.

       Koszt wystawy to 8,00 od osoby, natomiast przy zakupie biletu na stałą ekspozycję Starego Młyna koszt wystawy wynosi 6,00 od osoby. 


Projekt pn. ”Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach” współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.